Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
A világ egyik legjobb gazdasági egyetemével indított közös képzést a Corvinus Egyetem, a sanghaj-i Fudan Egyetem oktatói Magyarországon és Kínában felváltva fogják oktatni azokat a hallgatókat, akik a közép-európai és kínai gazdasági kapcsolatokban szereznek jártasságot – jelentette be a közös oktatás szervező projekt vezetője az Inforádióban.
Horváth Levente a rádió honlapján megjelent cikk szerint kifejtette: a Fudan-Corvinus MBA Double Degree-programban a hallgatók a kétéves képzés végén a Budapesti Corvinus Egyetem MBA és a Fudan Egyetem „master in finance” diplomáját is megszerzik.
Hozzátette, hogy a képzésben szakmai támogatóként a Magyar Nemzeti Bank is részt vesz, így az intézmény legjobb szakemberei és felső vezetői vendégelőadóként oktatnak majd. Horváth úgy véli, a képzéssel főként a magánszféra és a közigazgatás közép- és felsővezetőit kívánják megszólítani. A cél, hogy a közép-európai régióban minél több Kínához értő szakembert neveljenek ki, és ezzel a Kína-KKE 16+1-es együttműködés még nagyobb sikereket érhetne el – fejtette ki.
A februárban induló két éves képzésen félévente három alkalommal csütörtöktől vasárnapig van intenzív oktatás. A tandíj szemeszterenként 3,9 millió forint, ez fedezi a program részeként évente egyszer a Fudan Egyetemen tartott egyhetes tanítás utazási költségét és a szállást is. A Pallas Athéné Alapítványoknál pedig ösztöndíj-programokra lehet jelentkezni – idézte Horváth Leventét az Infostart.